Гебеклі-Тепе увійшов до списку найкращих напрямків

19 листопада National Geographic опублікував щорічний список найкращих подорожей на 2020 рік. 17 міжнародних редакційних колективов у співпраці з журналом National Geographic Traveler досліджували напрямки для подорожей. Список складається з чотирьох загальних категорій: Культура, Місто, Природа та Пригоди. Храмовий комплекс Гебеклі-Тепе було обрано в категорії «Культура».

 

Гебеклі-Тепе у Туреччині

 

Мотиви відправитись у подорож зараз: Відчуйте зміни вашої парадигми у найстарішому в світі храмовому комплексі

 

Що потрібно знати: Побудовані близько 11 600 років тому, монументальні вапнякові стовпи в Гебеклі-Тепе були приховані у землі протягом тисячоліть. Розкопки мегалітів почалися лише в середині 1990-х років. Археологічна пам'ятка розташована у південно-східній Туреччині, на північній межі історичного регіону Родючого півмісяця, який плекав ранні цивілізації. Під час розкопок було виявлено кола та прямокутники з масивних каменів, прикрашених барельєфами кабанів, лисиць та газелей. Вони становлять собою найдавніший у світі відомий храмовий комплекс. Надзвичайні відкриття, зроблені тут, змусили переглянути історію того, яким був початок перших цивілізацій. Всупереч давній думці, що найдавніші постійні поселення у світі розвивалися завдяки сільському господарству, Гебеклі-Тепе дозволяє припустити, що поштовхом було бажання створити місце поклоніння.

 

«Дослідники вважають, що його побудували мисливці-збирачі як регіональний пункт зустрічі, і що сільське господарство зародилося з потреби годувати великі маси людей, які брали участь у масштабних будівельних роботах», – Кемаль Гьозегір, помічник редактора Nat Geo Travel Turkey.

 

Найкращий період для відвідування: березень-травень

 

Як дістатися: Перш ніж відвідати Гебеклі-Тепе, завітайте до музею Археології та мозаїки в м. Шанлиурфа, щоб побачити копії храму та артефактів із цього місця.

 

Крім храмового комплексу Гебеклі-Тепе, до списку National Geographic на 2020 рік в номінацію «Культура» увійшли такі визначні місця, як Астурія в Іспанії, Абу Сімбел у Єгипті, Гуйджоу в Китаї, Майя в Гватемалі, провінція Мендоза в Аргентині. З повним списком можна ознайомитися за посиланням www.NatGeo.com/BestTrips

 

National Geographic – міжнародний науково-популярний часопис, офіційне видання Національного географічного товариства США, існує вже 131 рік та пропонує свої матеріали для мільйонів людей із 172 країн світу на 43-х мовах.

 

Мінкультури та туризму Турциї, 03.02.2020

 

 

Какой из крупных туроператоров самый надежный?

Join UP! - 9.1%
Anex Tour - 7.4%
TPG - 4%
TEZ Tour - 30.9%
Coral Travel - 9.6%
Pegas Touristik - 4.5%
TUI - 9.6%
Mouzenidis - 19.5%
Альф - 0.3%
Аккорд-тур - 2.2%
Компас - 2.9%

Всего голосов:: 595