Ізраїль стає зручнішим та доступнішим для українців

Керівник напрямів Ізраїль та Йорданія туроператора Travel Professional Group Олександр Кутько розповів, як убезпечити себе при перетині ізраїльського кордону, що подивитися в цих перлинах Сходу та як отримати максимальне задоволення від подорожі.

 

- Для тих, хто вже зараз подорожує або планує свою поїздку до Ізраїлю та Йорданії: чи варто заздалегідь продумувати якісь моменти?

 

- Планувати свої подорожі – це завжди актуально. І до них потрібно ретельно готуватися. Напрямки, якими я опікуюсь у Travel Professional Group, – Ізраїль та Йорданія – продаються цілорічно. Тобто немає поняття сезонності. Якщо у вас не вийшло відпочити влітку, то взимку можете спокійно поїхати – в цьому і є унікальність цих напрямків.

 

- А що є цікавого і гарного?

 

- Візитівкою Ізраїлю та Йорданії є Мертве море. Travel Professional Group забезпечує гарантованими блочними місцями на літаках кожного дня до Тель-Авіва.

 

- Що це означає?

 

- Це фіксовані тарифи на авіа. І ті тури, які ви бачите у нас на сайті, гарантовані, без будь-яких доплат. Тому можете сміливо бронювати собі, колегам, родичам і т.д.

 

- Чим саме цікаві туристу Ізраїль та Йорданія?

 

- По-перше – це святі місця. Для будь-якого паломника бажано відвідати Єрусалим, адже це місто святе для трьох релігій – іудаїзму, християнства та мусульманства. Для християн же дуже важливою є Йорданія. Адже саме тут на річці Йордан сталося хрещення Ісуса Христа. Тому для паломників всього світу – це святий регіон.

 

- Скільки це коштує?

 

- Хочу сказати, що саме в цьому році є сенс їхати в Ізраїль. Тому що таких цін років 3-4 точно не було.

 

- Тобто дешевше, ніж завжди?

 

- Так! У TPG дуже хороші домовленості з авіакомпанією МАУ, відповідно, загальний пакет послуг є набагато дешевшим.

 

- Про які суми йдеться?

 

- Це приблизно 380$ на людину – на 3-4 ночі. Це переліт, проживання і трансфер.

 

Тури та готелі Ізраїлю

 

- Із чим пов’язано те, що ціни порівняно із минулими роками суттєво знизилися?

 

- По-перше, це наш договір з МАУ, який ми підписали ще в 2018 році. Тому авіатарифи для наших туристів залишаються дуже хорошими. Для порівняння: тільки квиток в обидва боки зараз коштує приблизно 350$. Ми ж пропонуємо і відпочинок, і переліт, і екскурсійні програми.

 

- А які нестандартні та стандартні туристичні місця варто відвідати?

 

- Для Ізраїлю – найсвятіше і найперше – Єрусалим. На другому місці – Мертве море. Туди особливо актуально їхати в жовтні, листопаді. Температура води в морі не нижче 22 градусів. Тому купатись можна спокійно цілий рік. Галілея Християнська – Назарет, Тель-Авів, Яффо – це все також дуже цікаве та приваблює туристів.

 

- Що в екскурсійних програмах можна побачити цікавого?

 

- Є «Єрусалим Християнський», який користується великим попитом. Це і відвідування Храму Гробу Господнього, Храм Марії Магдалини, Церква Всіх Націй. А також – прогулянка стародавніми вуличками Єрусалима. Взагалі паломницькі тури та екскурсії завжди були дуже популярні не тільки серед українців, але й серед туристів інших країн. Ізраїль та Йорданія – в екскурсійному сенсі дещо різні. Якщо Ізраїль більш паломницький, то Йорданія – більш історична і класична. Це знаменита Петра, пустеля Ваді-Рам, де знімають голлівудські стрічки («Зоряні війни», «Аладін» та ін.). Тому Йорданія має дещо інший шарм. В Ізраїлі також дуже люблять відпочинок на Мертвому морі. Якщо туристи планують, наприклад, відпочинок на Середземному морі, то вони можуть вибрати один з днів для поїздки на Мертве море, покупатися в заповіднику Ейн-Геді, відвідати SPA, поніжитися на сонечку і т.д.

 

- Чи потрібні візи?

 

- Ізраїль – безвізова країна. І цей режим був започаткований навіть раніше, ніж з Євросоюзом. До Йорданії віза є, але вона суто формальна. Тобто якщо ви свою подорож сплануєте заздалегідь, хоча б за тиждень – TPG разом бере на себе всі формальності із отримання візи. Навіть не потрібно буде готувати ніякого пакету документів. Ми самі надаємо в міністерство всі ваші дані, і віза вам видається безкоштовно. Якщо ж ви купуєте тур за 2-3 дня до вильоту, то відкривати візу прийдеться на місці. Коштує вона 60$.

 

- На скільки днів в середньому можна поїхати до Йорданії?

 

- Від 7 ночей і більше. Тому що специфіка перельоту з Києва не така, як у Тель-Авів (по 4 рейси щодня). До Аммана не кожного дня літає авіакомпанія МАУ. Тому наші туристи полюбляють їздити на вікендні тури саме до Ізраїлю (на 3-4 ночі). На 7 ночей бронюють переважно влітку - на пляжний відпочинок – щоб і на сонечку поніжитися, і святі місця подивитися. А також молодіжний відпочинок. Для Тель-Авіва – він дуже актуальний. Це взагалі всесвітня тусовочна столиця, місто, в якому високий ритм життя триває цілодобово. Кафе, паби, ресторани, дискотеки, набережні – це все доступно для туриста нон-стоп. Не можна забути також і про всесвітньо відому алмазну біржу Тель-Авіва. До речі, ізраїльтяни визнані найкращими ювелірами в світі.

 

Тури та готелі Йорданії

 

- Які особливості потрібно знати для подорожі в ці країни?

 

- Стосовно Ізраїлю. У нас хоча і безвізовий режим, але Україна трішки собі зіпсувала репутацію трудовою міграцією. Тому іноді виникають питання при перетині кордону.

 

-Що саме питають?

 

- По-перше: ізраїльські спецслужби борються з трудовою міграцією. Вони турбуються, звісно, про робочі місця для своїх громадян і, звичайно, не зацікавлені в тому, щоб наші громадяни приїжджали на заробітки. Тому іноді, на жаль, виникають депортації. Якщо ти 100% турист, тебе раді бачити в Ізраїлі. Тебе приймуть із задоволенням. Але спеціалісти зрозуміють, що ціль – далеко не туризм, якщо речі і багаж не відповідають туристичній тематиці. Або навіть сама специфіка туру – на 3 ночі, найдешевший готель, без трансферу і т.д. – все це привід для додаткових питань з боку прикордонників.

 

- Як перестрахуватися?

 

- Ми в Travel Professional Group перестрахувалися від таких неприємностей. В абсолютно всі тури у нас включена страховка від невиїзду. У разі такої ситуації турист може звертатися до страхової. Головне взяти від прикордонників акт про те, що у відвідуванні Ізраїлю було відмовлено, і в найближчі 48 годин зв’язатися із страховою компанією і надати відомості, щоб повернути кошти за тур.

 

- Чи є подібне в Йорданії?

 

- Ні, тут все поки що без питань. Ніяких депортацій звідси не було. Тут потік трудової міграції набагато менший. Хоча країна досить дорога.

 

- Скільки потрібно мати з собою грошей при поїздці в Ізраїль та Йорданію? 

 

- Щоб у Тель-Авіві пообідати в ресторані – це приблизно 280-300 шекелей (70-80$). Чашка кави – 5$.

 

- Якщо підсумувати, чому ж Ізраїль та Йорданія зараз особливо цікаві для українців?

 

- Ізраїль – країна, на яку українці завжди звертали особливу увагу. Йорданія для нашого туриста є містичною та маловідкритою. Мене особисто ця країна дуже вразила. Вона є колоритною, неповторною і дуже своєрідною. Та все ж раджу не комбінувати тури, і їхати до Ізраїлю окремо та до Йорданії окремо. Тому що поспіхом ви не зможете роздивитися величну Петру, чарівну пустелю Ваді-Рам із її неповторним колоритом та традиціями бедуїнів. Все це обов’язково треба побачити та відчути!

 

03.07.2019

 

Какой из крупных туроператоров самый надежный?